Niesprawna wentylacja grawitacyjna = problemy z wilgocią i przykrymi zapachami

Brak wentylacji grawitacyjnej lub jej kiepska drożność wiąże się z licznymi problemami: nadmierną wilgocią, grzybem, nieprzyjemnymi zapachami oraz brakiem dostatecznej ilości świeżego powietrza. Efekt: gorsze samopoczucie, kiepsko schnące pranie, konieczność odgrzybiania ścian.

Gdy nie ma możliwości zamontowania centrali i kanałów wentylacyjnych ostatnią deską ratunku jest decentralizacja wentylacji. Nie trzeba prowadzić kanałów wentylacyjnych, a więc jest to polecane rozwiązanie do istniejących budynków. Dzięki swojej konstrukcji nawiewne powietrze jest wstępnie ogrzewane przez powietrze wyciągane z pomieszczenia.

Przykładem takiego urządzenia jest Mitsubishi Lossnay. Występujący w wersji VL-50 oraz VL-100. Są one w stanie obsłużyć pomieszczenia o powierzchni odpowiednio 60 i 80 m kW.

Wentylacja ścienna: Mitsubishi Lossnay

Rekuperacja ścienna Mitsubishi Lossnay schemat zastosowania

Cicha wentylacja o uniwersalnym zastosowaniu

Rekuperator Mitsubishi Lossnay niezależnie od wybranej wersji wyróżnia się niskim poziomem hałasu do 37dB w przypadku najwyższego biegu. Sprawność odzysku energii z powietrza dochodzi do 85%. Cena wentylacji ściennej wraz z montażem, to w zależności od wybranej wersji od 2100 zł. Szczegóły instalacji ustalamy indywidualnie.

Prezentacja możliwości

Filtracja nawiewanego powietrza

Urządzenie może być wyposażone w dodatkowe filtry, wychwytujące PM10 oraz PM2,5 z nawiewanego powietrza. Pełna specyfikacja PDF dostępna jest pod niniejszym linkiem.